Є більш дієві механізми покращення якості партсписків, ніж праймеріз

Таку  думку експерти висловили під час прес-конференції «Партійні праймеріз на місцевих виборах. Панацея чи профанація?»в інформаційному агентстві ІМК.
Політичний  аналітик  PR-групи «Polittech» Павла Булгак навів приклад Західної України там, де Партія регіонів має проблеми з кадрами і намагається залучити до свої виборчих списків міських голів, чиновників різного рівня адміністрацій які володіють певним фінансовим або адміністративним ресурсом.
Водночас  іншим більш дієвим варіантом  оновлення політсил, експерт назвав практику залучення до активної партійної роботи нерозкручених, без фінансового чи адміністративного ресурсу за спиною, однак молодих і перспективних людей за винагороду у вигляді місця в партійному списку.
«Якщо  взяти Київ, то сьогодні політична  сила Віктора Пилипишина „Кияни  передусім!“ у кожному районі  міста сама шукає таких активістів і пропонує їм співпрацю», — зазначив експерт. Павло Булгак також наголосив, що аналогічний механізм на цих виборах збирається застосовувати і партія Юлії Тимошенко «Батьківщина».
У свою чергу, голова Комітету виборців України Олександр Черненко зауважив, що праймеріз в українському виконанні виглядають як профанація та перетворилиcя на політичну технологію.
«Праймеріз, які зараз проводяться, — це фактично бажання цих політичних сил у той час, коли офіційної агітації немає, нагадати про себе», — сказав він. Черненко підкреслив, що слово праймеріз звучить красиво, звучить популярно, ніхто в цьому нічого не розуміє, і тому їх проводять.






Із цим  згоден і політтехнолог, директор компанії «Berta Communications» Тарас Березовець. За його словами, праймеріз у тому вигляді в якому його проводить партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна» – це піар-технологія.
«Вони  пропонують для праймеріз тільки 10 кандидатів. Фактично ідея праймеріз  повністю спотворена. Виходить, що люди обирають із десяти трьох кандидатів, а решта списку буде формуватись із якихось невідомих темних конячок, які будуть знаходитись у прохідній частині і про яких виборці нічого не знатимуть», — резюмував Березовець.

1 коментар

Михайло Шморгун
Дуже цікаво, на яку політичну силу на виборах «підіпреться» Пилипишин… Чув, що з литвином у нього «непорозуміння».
А чи не буде його «вести» БЮТ? Можливий такий розклад?
Менше з тим «ходіння в люди» від дверей до дверей — єдина ефективна технологія, і в принципі, нехай Пилипишин старається, може у нього щось і вийде. (Хоча якби я був киянином — голосував би за політ.силу Кличка...)
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте