Депутати змусять Черновецького піти на вибори?


ImageГолова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що у випадку коли парламент  не прийме окремої  постанову про  те, де відбуватимуться  місцеві вибори, то, за логікою уже прийнятого рішення про призначення виборів на 31 жовтня 2010 року, вибори відбудуться на усіх рівнях, у всіх без винятку населених пунктах і регіонах країни, включаючи столицю.
Наскільки реальним є проведення виборів київського міського голови та Київради 31 жовтня, враховуючи роз’яснення Конституційного суду щодо строків повноважень достроково обраних рад та мерів?
Цій темі було присвячене опитування експертів, проведене PR-групою «Polittech».  
 
 
ImageПавло Булгак, політичний аналітик PR-групи «Polittech»:
— Проведення виборів мера Києва та Київради 31 жовтня цього року є малоймовірним і не лише з правових підстав. Справа тому, що Партія регіонів наразі успішно вирішує проблему контролю над Києвом за допомогою кулуарних домовленостей. Очевидно, що призначення Попова в КМДА та домовленості із Черновецьким про фактичне управління столицею на двох — стали можливими завдяки гарантіям діючому міському голові про те, що він повністю відбуде свій строк на цій посаді до 2012 року. Адже якби Партія регіонів захотіла, вона б могла в будь-який сесійний день провести рішення парламенту про дострокові вибори міського голови на зразок того, що буле прийняте Верховною Радою 2008 року. Переконаний, що таке рішення радо б підтримала парламентська опозиція, особливо БЮТ.
Крім  того, уже не для кого не є секретом те, що Партія регіонів налагоджує діалог з блоком Кличка і навіть пропонувала йому посаду голови КМДА. Також активно ведуться розмови про те, що через партію Кличка УДАР «регіонали» заводитимуть своїх людей у районні ради столиці на найближчих виборах.  Між Поповим і блоком Кличка було проведено кілька зустрічей на яких Попов пообіцяв депутатам цього блоку реагувати на їх звернення і пропозиції.
Таким чином, «задобривши» блок Кличка Партія регіонів хоче зняти питання дострокових  виборів мера Києва з порядку  денного до 2012 року. Поки їм це вдається, адже ми вже не чуємо закликів від команди Клчика щодо виборів мера та міськради. Фактично БЮТ та «Кияни передусім!» Віктора Пилипишина залишаються єдиними силами (серед тих, які представлені в Київраді), що виступають за негайне проведення таких виборів.
ImageВіктор Небоженко, директор соціологічної служби «Український барометр»:
 
  — Партія регіонів не готова зараз до виборів свого мера у Києві, оскільки в них поки немає свого популярного політика.  І вони поки ведуть переговори з Кличком, з іншими політикам які знаходилися в опозиції до Черновецького, щоби вони взяли на себе цю роботу. Якщо скажімо вони домовляться з Кличком про те, щоб той взяв на себе виконання задач Партії регіонів в Києві, тоді вони швиденько приймуть рішення про проведення виборів мера столиці. Я поки-що не бачу в столиці інших сил, які можуть увійти в цю небезпечну гру з Партією регіонів, окрім блоку Кличка.
 
От  якщо вони за ці два тижні домовляться  з відомими київськими політиками, то вони будуть проводити вибори мера столиці та Київради. А якщо не домовляться, то вони чудово розуміють, що Попов може не пройти тут в якості мера. Тому я не виключаю, що найближчим часом буде проголосоване у Верховній Раді рішення про проведення дострокових виборів міського голови, оскільки Партія регіонів не може більше тягнути з Києвом.
 
Те, що столиця не лояльна до президента та уряду це дуже неприємно, а Черновецького ніяк не назвеш лояльним до Януковича. Те, що Партія регіонів зараз співпрацює з Черновецьким це зараз один із найнегативніших факторів в іміджевій кампанії Януковича. Що це за наведення порядку, якщо вони не можуть впоратися з неподобством у столиці?
ImageВолодимир Поляков, директор центру «Соціополіс»:
  — Депутати, проголосувавши постанову про призначення місцевих виборів на 31 жовтня, на відміну від попередньої постанови щодо 30 травня не вказали де мають відбутися місцеві вибори. Тому за логікою діючої постанови вибори мають відбутися скрізь, включаючи вибори Київради та Київського міського голови. З іншого боку існує рішення Конституційного суду за зверненням Черновецького, яке обмежує проведення загальних виборів в містах, де відбулись дострокові вибори.
Що  стосується чи відбудуться вибори усіх представницьких органів столиці 31 жовтня, в яких, я впевнений, в  першу чергу зацікавлені кияни, то тут ми бачимо кулуарну гру Партії регіонів у якої немає свого кандидата на міського голову. Коли ж ПР і надалі  спиратиметься на Черновецького та його команду, то вона як і діючий мер матиме в Києві рейтинг в межах 2%.
Новій владі, якщо вона справді прагне навести лад в столиці, варто було б налагоджувати діалог із представниками опозиційних до мера голів районів столиці Пилипишина, Садового, Сташука, Романенка чи Сидорова, які вже мають позитивний досвід керівництва власними районами, всупереч дій столичної влади, а деякі з них продемонстрували достатньо високий рівень підтримки киян на попередніх виборах. Але при цьому ПР не варто відмовлятися від ідеї проведення виборів мера та Київради.
Хоча  в контексті ініціатив ПР позбавити  киян можливість обирати керманича міста шляхом ухвалення нових змін до закону про столицю, відбудуться вибори 31 жовтня в Києві чи ні, може вже не мати ніякого значення.
 
ImageОлександр Черненко, голова правління ВГО «Комітет виборців України»:
-  Для роз’яснення ситуації спеціальна постанова ВР не була б зайвою. Проте й так все доволі зрозуміло. Виходячи із постанови, вибори оголошені скрізь, але є рішення Конституційного суду, яке фактично тотожне нормі Конституції і, за логікою права, воно є вищим у своїй чинності. І в даному випадку тут первинним є рішення КС, яке треба виконувати. Тому, поки-що, вибори мера столиці та Київради виглядають проблематичними. Це буде порушенням Конституції, про це чітко роз’яснив КСУ.
Такі  вибори в столиці можливі, коли на початку вересня, ще до старту виборчої кампанії, Верховна Рада 300-ма голосами проголосує за зміни в Конституцію про встановлення термінів повноважень і мерів і рад до 5-років (КСУ вже дав позитивне рішення щодо таких змін), тоді Конституція «обнуляється». Таким чином, із впровадженням нових правил, усі органи місцевого самоврядування мають обиратися по-новому. Хоча це й юридично небездоганний механізм, але все ж таки можливий для проведення виборів мера та міськради.

4 коментарі

Святослав Вишинський
Публічна «розправа» з Леонідом Черновецьким та його командою — навіть якщо тільки показова — один із факторів підйому авторитету Партії регіонів у столиці. Ситуація з обшуком СБУ в кабінеті секретаря Київради Олеся Довгія в жодному разі не випадкова. Якщо дострокові вибори до Київської міської ради все ж відбудуться, то кандидатура Олександра Попова за будь-якої ситуації не повинна зніматись — в т.ч. для «штучного» розіграшу карти Віталія Кличка в разі закулісних домовленостей з ним.
Михайло Шморгун
Дана команда Бютівським експертам «мочити» Кличка.., щось то там буде цікаве!
Святослав Вишинський
Політичний експерт, колишній радник Віктора Ющенка Володимир Цибулько нещодавно вказав на факт голосування депутатами з блоку Віталія Кличка за перейменування вул. Мазепи в Києві, заявивши, що по розрахунку голосів воно взагалі стало можливим тільки при підтримці останніх. На противагу їм експерт вказав на депутатів з фракції Леоніда Черновецького, котрі в цьому питанні виявили «більшу послідовність і принциповість». Очевидно, що поширення чуток про можливу співпрацю Віталія Кличка та Партії регіонів та його призначення на посаду, котру зараз обіймає Олесь Довгий, є також частиною кампанії опозиції, спрямованої на недопущення утвердження «регіоналів» у столиці.
Михайло Шморгун
Кампанія, скоріше, по розчищенню дороги для свого (своєї?) кандидата на посаду мера Кийова…
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте